Marek Kuchciński podał się do dymisji. „Marszałek nie złamał prawa”

Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki i Marek Kuchciński fot. Silar
Marszałek Sejmu Marek Kuchciński poinformował, że poda się do dymisji. Jest to konsekwencja zamieszania z wykorzystywaniem samolotu rządowego.

Pod koniec lipca media poinformowały, że Kuchciński zabierał rodzinę na pokład samolotu rządowego. W ramach rekompensaty Kuchciński wpłacił 15 tysięcy złotych na organizacje charytatywne, ale temat był w dalszym ciągu drążony. Część przeciwników politycznych zarzucała mu, że niektóre z wykonanych lotów ciężko zakwalifikować jako „służbowe”. Polityk PiSu na konferencji prasowej podkreślił, że nie złamał prawa, ale wobec oczekiwać społeczenych jest gotowy ustąpić ze swojej funkcji.

Decyzję Marszałka skomentował Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. – Podtrzymuję stanowisko, że Marszałek nie złamał prawa. Ale skoro państwo najwyraźniej mają inne zdanie, to mogę powiedzieć, że decyzja pana marszałka jest związana z naszym hasłem: słuchać Polaków.

Jednocześnie Kaczyński podkreślił, że kwestia korzystania z samolotów rządowych zostanie uregulowana prawnie.

Kto zastąpi Kuchcińskiego na stanowisku Marszałka Sejmu? Najpoważniejszym kandydatem do tej roli wydaje się Ryszard Terlecki.

Podziel się:

Ostatnio dodane: