wesele fot. pexels pixabay

Malanów: Nielegalne wesele z wizytą policji i sanepidu

81 osób wylegitymowali policjanci na nielegalnym weselu zorganizowanym w miejscowości Malanów w powiecie tureckim. Wszyscy musieli opuścić przyjęcie i czeka ich prokuratorskie dochodzenie.

Jak informuje RMF FM przyjęcie odbywało się w sali bankietowej, która powinna być zamknięta, ponieważ – ze względu na pandemię koronawirusa – w całym kraju obowiązuje zakaz spotkań i imprez większej liczby osób niż pięć, a restauracje mogą serwować posiłki jedynie na wynos.

Gdy jednak policjanci wkroczyli do sali bankietowej o godzinie 19.00, w środku zastali rozbawionych weselnych gości, zastawione stoły, grający zespół muzyczny oraz pełną obsługę sali jadalnej i kuchni.

Wszyscy – 81 osób – zostali natychmiast wylegitymowani, a funkcjonariusze poinformowali ich o rozpoczętym dochodzeniu w tej sprawie. Prowadzone jest w sprawie sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, co jest zagrożone karą więzienia do 8 lat dla organizatorów, ale z karą muszą się liczyć także uczestnicy.

Sanepid natomiast zamknął lokal, więc wszyscy goście i pracownicy musieli go natychmiast opuścić. Interwencja trwała do godziny 23.00 i przebiegła spokojnie. Jak tłumaczyli się organizatorzy imprezy i skąd policja miała informację o nielegalnym weselu – policjanci nie podali.

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze