Makiwara nad Rusałką, czyli między Europą a Afryką

Makiwara fot. Sławek Wąchała
World music z rockowym przytupem i elektroniczną oprawą – to właśnie w ogromnym skrócie zespół Makiwara i jego muzyka. Można ich było usłyszeć w cyklu online naGranie nad Rusałką.

Koncert odbył się 8 kwietnia, a kilkanaście dni wcześniej, z okazji pierwszego dnia wiosny Makiwara opublikowała swój najnowszy singiel „Arda”, co znaczy „Płoń”. Tym razem to podróż na Gibraltar, gdzie Europa spotyka się z Afryką.

Sześcioosobowa ekipa z Warszawy swoja muzyka zabiera słuchaczy w podróże – mniej i bardziej egzotyczne, dalsze i bliższe. Tak było w utworze „High Above the Ground” z 2020 roku i wcześniejszym, z 2019 – „Baobab”. A słuchacze czwartkowego koncertu nad Rusałką sami mogli się przekonać, że w czasie pandemii to nieoceniona zaleta…

Skład tworzą dzisiaj Patryk Tarajko – gitara, Laura Gantner skrzypce/ śpiew. Na saksofonie – Łukasz Bareja. Śpiewa również Phao Sanato kojarzony z Jah Love Sound System. Skład domyka wokalista i basista, Jan Szegda oraz perkusista, Cyryl Skiba – obaj współtworzą zespół Ignu. Gościnnie udział w nagraniu wzięła Alia Fay – flet/ śpiew.