Lusówko: Mieszkańcy nie chcą… nowej drogi

Zarząd Dróg Powiatowych miał wybudować w tym roku asfaltową drogę z Lusówka do Więckowic na miejscu obecnej żwirowej. Ale sprzeciwili się temu.mieszkańcy.

Sporna droga prowadzi z Lusówka (gmina Tarnowo Podgórne) do Więckowic (gmina Dopiewo), ma kosztować prawie 9 milionów złotych, a jej budowa potrwa do października. Jest dość ruchliwa, bo chętnie korzystają z niej okoliczni mieszkańcy mimo jej nie najlepszej jakości, jako że skraca drogę między obiema miejscowościami.

Ale mimo tego ci sami mieszkańcy protestują przeciwko budowie nowej, asfaltowej nawierzchni. Boją się, że wtedy ze skrótu zaczną też korzystać ciężarówki, a droga prowadzi przy dwóch przedszkolach, szkołach i przez osiedle domów jednorodzinnych.

Dlatego mieszkańcy zamierzają wystosować petycję do Zarządu Dróg Powiatowych, żeby wprowadził ograniczenie i z nowej drogi mogły korzystać samochody tylko do 10 ton. Teraz zbierają pod nią podpisy.

Jak podaje Radio Poznań, Katarzyna Fertsch z Zarządu Dróg Powiatowych zapewnia, że zarząd również nie chce tranzytu na tej drodze. Dlatego już na etapie projektowania wprowadzono ograniczenie tonażu aut do 16 ton. Po ukończeniu drogi będzie nadal prowadzona obserwacja ruchu i jeśli okaże się, że jest to potrzebne – będą wprowadzane dalsze ograniczenia. Droga ma służyć przede wszystkim lokalnym mieszkańcom.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze