Ludzkie kości znalezione na osiedlu. Sprawą zajmuje się policja

policja radiowóz fot. policja Piła

Podczas prac budowlanych na pilskim Osiedlu Górnym w Pile wykopano ludzkie kości. Sprawę bada policja, jednak wszystko wskazuje na to, że kości nie są świadectwem żadnego przestępstwa, a pozostałością znajdującego się tu niegdyś cmentarza.

Jak powiedział portalowi “asta24” Wojciech Zeszot, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile, funkcjonariusze często ostatnio dostają zgłoszenia o znalezieniu kości w rejonie al. Wojska Polskiego, bo tam trwają intensywne prace inwestycyjne. Za każdym razem kości są zabezpieczane i będą badane przez biegłego, jednak wszystko wskazuje na to, że to kości osób pochowanych na cmentarzu przy ulicy Salezjańskiej, który kiedyś zajmował znacznie większy obszar niż obecnie.

Jak wyjaśnił Marek Fijałkowski, kustosz Muzeum Okręgowego w Pile, kiedyś cmentarz sięgał aż do lasu przy ulicy Mickiewicza i wciąż można tam znaleźć stare nagrobki. Jego zdaniem przynajmniej kilka bloków Osiedla Górnego stoi na terenie tego cmentarza, więc przy wszystkich pracach ziemnych w ich rejonie takie znaleziska mogą się zdarzać.

Źródło: asta24 / fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Podziel się: