Ludzkie kości znalezione na budowie. Sprawę bada policja

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

W miejscowości Drużyń w gminie Granowo podczas prac przy budowie przystanku znaleziono ludzkie kości. Zgłoszono to policji, która prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Zbigniew Kaczmarek, wójt Granowa, wcale nie jest zaskoczony znaleziskiem.

Na ludzkie kości natrafili pracownicy podczas prac budowlanych, jak informuje portal Grodzisk Nasze Miasto. Powiadomiona o tym policja zabezpieczyła teren i nakazała przerwanie prac. Jak powiedziała portalowi st. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, kości bada biegły z zakresu medycyny sądowej, by określić wiek znalezionych kości i to, czy doszło tu do przestępstwa, czy nie. Prokuratura czeka na jego opinię, by zadecydować, co dalej w tej sprawie.

Znaleziskiem nie jest zaskoczony wójt Granowa, ponieważ na terenie, na którym ma powstać przystanek, znajdował się kiedyś kościół i cmentarz, na którym ostatnie pochówki prowadzono 200, a może nawet 250 lat temu. Dokładne granice dawnego cmentarza dziś nie są znane, dlatego co jakiś czas w Drużyniu dochodzi do takich znalezisk.

Jeśli opinia biegłego potwierdzi, że znalezione kości pochodzą z wspomnianego cmentarza i nie doszło tu do przestępstwa, to kości zostaną pogrzebane w odpowiednim miejscu – z należnym szacunkiem, jak zapewnia wójt.

Podziel się: