Lubosz: Wojewoda zaprasza na festyn leśny

dmuchaniec fot. L. Łada

Wszystko o wilkach, cała gama leśnych produktów łącznie z pokazami kulinarnymi, pokaz sprzętu leśnego – to wszystko czeka tych, którzy przyjdą lub przyjadą na największy festyn leśny – „Poznajemy Las” do Lubosza. Zaprasza na niego wojewoda Michał Zieliński.

Najważniejsze na festynie będą oczywiście produkty leśne, których organizatorzy przygotowali pełną gamę. Ale będzie też można dowiedzieć się wielu nowych rzeczy o kleszczach, wilkach, psach myśliwskich i innych pomocnikach w polowaniu. Leśnicy zaprezentują swój sprzęt, podziela się sekretami leśnej kuchni, będą też atrakcje dla dzieci: dmuchańce, animacje plastyczne, ruchowe, manualne oraz konkursy i wystawa o tematyce leśnej.

W godzinach od 12.00 do 18.00 będzie na festynie działał punkt szczepień, w którym będzie można zaszczepić się przeciw covid-19 jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson.
– To kolejna szansa na zaszczepienie się bez zbędnych formalności, bez wcześniejszych zapisów i rejestracji – wyjaśnia wojewoda Michał Zieliński. – Wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. Szczepionkę Johnson&Johnson mogą przyjąć osoby w wieku od 18. do 80. roku życia. Serdecznie zapraszam do udziału.

Festyn rozpocznie się o godzinie 15.00 w sobotę 14 sierpnia na boisku sportowym w Luboszu i odbywa się pod patronatem honorowym wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego.

Podziel się: