Z biegiem Warty i Cybiny. Warta Cybina fot. Sławek Wąchała

Luboń: Będzie kolejny most przez Wartę

Most w Rogalinku nie będzie jedyna nową przeprawą przez Wartę, jaka powstanie w okolicach Poznania. Rząd dofinansuje budowę kolejnego mostu, który połączy Luboń z Czapurami.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich przystępuje do prac nad budową nowego mostu na trasie Mosina – Rogalinek, w ciągu drogi wojewódzkiej 431. Obecny most jest już bardzo zniszczony. Jego następca ma być gotowy w 2022 roku.

Jak się okazuje, w pobliżu powstanie kolejny most – na trasie między Luboniem a Czapurami. To także ma być przeprawa o klasie obciążeń A, czyli do 50 ton. Radio Poznań informuje, że inwestycja będzie zrealizowana w ramach programu “Mosty dla regionów”.

Kiedy most powstanie? Na razie jeszcze nie wiadomo. Najpierw samorząd powiatowy musi znaleźć dwa miliony na dokumentację projektową. Rząd dołoży półtora miliona. Dokumentacja musi zostać przygotowana dość szybko, bo program już trwa. jeśli starostwo zmieści się w terminie, a dokumentacja zostanie zaakceptowana – ruszy dofinansowanie, a później budowa.

W ramach rządowego programu “Mosty dla regionów”, na inwestycje w przeprawy przeznaczono już 2 miliardy 300 milionów złotych. Na razie do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju wpłynęło 75 wniosków, z czego w pierwszym etapie ma zostać dofinansowanych około 20.

Radio Poznań, el

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar