LOT zawiesza wszystkie rejsy do Włoch!

Z powodu wprowadzonych przez włoskie władze ograniczeń w podróżowaniu po Włoszech – ich przyczyną jest wzrost zachorowań z powodu zarażenia koronawirusem – LOT zawiesił wszystkie rejsy do tego kraju do 12 marca.

Dodatkowym powodem jest drastyczny spadek zainteresowania podróżami do Wenecji i Mediolanu. LOT postanowił więc zawiesić rejsy do Włoch do 12 marca. Wszyscy pasażerowie, którzy kupili już bilety, zostaną o tym powiadomieni. Co będzie po 12 marca – jeszcze nie wiadomo. Wszystko zależy od rozwoju sytuacji we Włoszech, a ta nie jest dobra. Zamknięto kina i teatry, ograniczono funkcjonowanie restauracji i możliwość podróżowania, także po kraju. Najsurowsze restrykcje dotyczą Lombardii i 14 miast-prowincji: Modeny, Parmy, Piacenzy, Reggio Emilii, Rimini, Pesaro i Urbino, Alessandrii, Asti, Novary, Verbano-Cusio-Ossoli, Vercelli, Padwy, Treviso i Wenecji.

W całych Włoszech zachorowało dotąd ponad 5800 osób. Około 589 w pełni wyzdrowiało, 233 zmarły z powodu wirusa. Ponad połowę przypadków zgłoszono właśnie w Lombardii.

Podziel się:

Ostatnio dodane: