Listy kandydatów Trzeciej Drogi już oficjalnie. Kto startuje z Wielkopolski?

Szymon Hołownia fot. K. Adamska

Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz 22 sierpnia podczas konferencji prasowej w Warszawie podali listy kandydatów na posłów i senatorów Trzeciej Drogi – na razie głównie “jedynki” i “dwójki”. Kto powalczy o mandaty posłów i senatorów w Wielkopolsce?

Jak podkreślił podczas konferencji prasowej Szymon Hołownia, lider Polski 2050, wszyscy kandydaci to osoby, które nie idą do Sejmu i Senatu po stanowiska, ale po to, by posprzątać i zmienić naszą politykę. Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, doprecyzował, że chodzi o odsunięcie od władzy szkodników z PiS, przywrócenie wspólnoty Polaków i budowanie gospodarnej Polski z najlepszym możliwym rządem.

Na liście Trzeciej Drogi w Kaliszu jedynką jest Andrzej Grzyb (obecny poseł PSL). W Koninie jedynką jest Paulina Hennig-Kloska (posłanka, startowała z list KO). W Pile jedynką jest Krzysztof Paszyk (poseł PSL). W Poznaniu jedynką jest liderka Polski 2050 w Wielkopolsce Ewa Schädler, a na drugim miejscu znalazł się poseł Jacek Tomczak, który startował do Sejmu z Koalicji Polskiej z Konina.

Kandydatami do Senatu są Jan Filip Libicki (Szamotuły), obecny senator, Anna Majda (Konin) z PSL, lekarka i była radna wojewódzka z Turku oraz Grzegorz Fedorowicz (Gniezno).

Podziel się: