Limitowana edycja kart PEKA

Miasto przygotowało specjalną limitowaną edycję kart PEKA, które upamiętniają 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, a jednocześnie rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

– Wydanie kolekcjonerskiej serii kart PEKA na okaziciela jest jednym z punktów obchodów rocznicowych, które odbędą się w Poznaniu – powiedział Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. – Upamiętnienie tych istotnych dla kraju, regionu i miasta wydarzeń na karcie, która jest środkiem trwałym, a do tego użytecznym, powoduje, że każdego dnia, opłacając przejazdy autobusami i tramwajami, będziemy sobie przypominać o wkładzie naszych przodków w odzyskanie niepodległości.

Projekty kart powstały w wyniku konkursu ogłoszonego przez Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu.

– Na konkurs nadesłano 11 projektów graficznych. Podczas obrad komisji konkursowej cztery z nich uzyskały wyraźną przewagę i to one znajdują się na kolekcjonerskich kartach PEKA na okaziciela. To projekty autorstwa Soni Kaczmarek, Jacka Kalińskiego, Miłosza Leśniewskiego oraz Doroty Zastróżnej i Radosława Kwiecińskiego – przypomina Daniel Wawrzyniak, zastępca dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

– Zaangażowanie oraz kreatywność uczestników konkursu sprawiła, że karty są bardzo atrakcyjne wizualnie i w wyraźny sposób nawiązują do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, a także do Powstania Wielkopolskiego – mówi Maciej Wudarski. – Jestem przekonany, że będą cieszyły się dużym powodzeniem.

Karty PEKA na okaziciela upamiętniające 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości to seria limitowana. Wyprodukowanych zostało jedynie 10 tys. kart (po 2,5 tys. z każdego z czterech wzorów).

Karty będą dostępne w sprzedaży od południa w dniu 15 października 2018r. w Punktach Obsługi Klienta ZTM.

Przypominamy, że karty na okaziciela kosztują 27 zł (z tej kwoty 15 zł klient może wykorzystać na przejazdy z tPortmonetki, a 12 zł stanowi zwrotna kaucja).

Autor: UMP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze