Lidia Staroń jednak nie będzie nowym RPO

Lidia Staroń fot.strona Lidii Staroń
Kandydatka na rzecznika praw obywatelskich przepadła w głosowaniu w Senacie. Jej kandydaturę poparło 45 senatorów, przeciwko było 51, a troje wstrzymało się od głosu. Dyskusja była bardzo burzliwa.

Jak informuje Onet.pl, głosowanie nie pozostawiło wątpliwości: 45 głosów za, 51 przeciw i 3 wstrzymujące się (przy tym dwa z PiS: senator Doroty Czudowskiej i senatora Andrzeja Pająka) wyraźnie pokazały, że to nie jest kandydatka Senatu.

Widać to było także podczas referowania przez kandydatkę swojego programu – senatorowie jej kilkakrotnie przerywali, padła nawet propozycja ze strony senatora Borusewicza, żeby przerwać jej wystąpienie i żeby kandydatka odpowiadała tylko na pytania senatorów, ale ten wniosek nie przeszedł.

Niektórzy z senatorów z kolei zarzucali kandydatce, że nie odpowiada na pytania zadawane przez senatorów i brakuje jej wiedzy fachowej. Sama Lidia Staroń uznała debatę za polityczną, w której nie miało znaczenia miało, co się chce zrobić na stanowisku rzecznika praw obywatelskich, ale z jakiej się jest partii. Ona sama jako senator nadal będzie pracowała dla ludzi, tak jak to robiła do tej pory.

 

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: