Lidia Dudziak: “Miasto nie radzi sobie z prostymi sprawami”

Podziel się!

Lidia Dudziak, radna miejska Prawa i Sprawiedliwości, mocno skrytykowała miasto za bierność wobec zakłóceń spokoju do jakich dochodzi regularnie w okolicach Starego Rynku.

– To co się wydarzyło w ostatnich dziewięciu dniach na Starym Rynku pokazało dobitnie, że miasto nie radzi sobie z prostymi sprawami! – uważa Lidia Dudziak, nawiązując do notorycznych zakłóceń ciszy nocnej w tym miejscu. – Żadna służba miejska związana z porządkiem i bezpieczeństwem nie działa prawidłowo. Mało tego. Właśnie te służby w sytuacji kryzysowej działają tragicznie, nie potrafią skutecznie interweniować wobec ludzi świadomie i z premedytacją łamiących prawo. Służby te są twarde i bezwzględne w stosunku do zwykłego, szarego człowieka i na nim się wręcz wyżywają robiąc sobie statystyki i zbierając kasę z mandatów. Wiedzą, że ze strony, spokojnych ludzi, którym zdarzyło się np. zaparkować w miejscu niedozwolonym nic im nie grozi.

– Jednocześnie są zupełnie bezradni w kontakcie z bezczelnymi cwaniakami i penerami – uważa radna. – Pokazali, że brak im umiejętności, wiedzy, wyszkolenia i doświadczenia. Mieszkańcy, wielokrotnie byli świadkami „interwencji” porządkowych czy to Straży Miejskiej czy Policji w stosunku do znanych im z widzenia tzw. „Meneli staromiejskich”, którzy piją alkohol w miejscach niedozwolonych, żebrzą, zaczepiają ludzi o pieniądze, załatwiają potrzeby fizjologiczne. Wstyd mi przed gośćmi, którzy przyjechali w tym czasie do Poznania i to widzieli, wstyd mi przed turystami, którymi tak się Poznań chlubi, a którzy coraz bardziej rozczarowani patrzą na to co dzieje się na Starym Mieście. Wstydzę się z nieudolności władzy, i jestem niezadowolona, że nie udało mi się przekonać Rady Miasta w poprzedniej kadencji, do bardziej radykalnych i odważnych, ale niepopularnych decyzji, które być może pomogły by nam stawić czoło temu co dzieje się w samym sercu Poznania.

– Wzywam prezydenta Poznania do natychmiastowych konkretnych działań, mających na celu zaprowadzenie porządku na Starym Mieście. Jeśli tego nie załatwicie, to znaczy, że nie nadajecie się do rządzenia naszym miastem – podsumowała radna PiSu.

Autor: AS fot. Karolina Adamska


Podziel się!

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
takajedna
Gość
takajedna

A radna- bezradna????????