Licheń: Zlot 2 tysięcy motocyklistów w Licheniu

Około 2 tysięcy motocyklistów wzięło udział w sobotnim zlocie w Licheniu, mimo że impreza oficjalnie została odwołana. Doszło też do próby odebrania sprzętu dziennikarzom relacjonującym imprezę.

Jak informuje „Głos Wielkopolski”, w Licheniu na sobotę 24 kwietnia zaplanowano IX Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych z mszą św. sprawowaną przez kustosza sanktuarium, ks. Janusza Kumalę, jako kulminacyjnym punktem. We mszy w świątyni mogło wziąć udział 350 osób zgodnie z obostrzeniami pandemicznymi. Po mszy tradycyjnie odbywało się święcenie maszyn przed bazyliką.

Jednak w tym roku organizatorzy kilka dni temu wydali komunikat, że odwołują wydarzenie ze względu na pandemię. Mimo to uczestnicy zlotu i tak przyjechali w sile około 2 tysiąca osób. Motocykli było niewiele mniej. Większość została przed świątynią, bo nie mogli wejść do środka.

I wtedy też doszło do konfliktu z dziennikarzami, którzy robili zdjęcia zebranym motocyklistom i ich maszynom. Nie wszystkim z obecnych to się podobało i próbowali siłą odebrać sprzęt pracującym reporterom. Na szczęście w spór włączyli się inni uczestnicy zlotu i do odebrania sprzętu ostatecznie nie doszło.

0 0 votes
Oceń artykuł

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze