Licheń: Koronawirus w sanktuarium maryjnym

U zakonników ze wspólnoty księży marianów w Licheniu stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2. Cały zakon został objęty kwarantanną, ale sanktuarium jest otwarte dla pielgrzymów.

Jak informują księża marianie na swojej stronie internetowej, decyzja o kwarantannie całego domu zakonnego obowiązuje od 29 listopada i jest spowodowana troską o zdrowie pielgrzymów oraz pracowników sanktuarium. jednak pielgrzymi, którzy w ostatnim czasie odwiedzili sanktuarium, nie musza się obawiać. Osoby, u których zdiagnozowano zakażenie, od dłuższego czasu nie posługiwały w bazylice ani w innych kościołach objętych posługą duszpasterską, a więc nie miały kontaktu z wiernymi.

Mimo pandemii sanktuarium w Licheniu cieszy się niesłabnącym powodzeniem, a księża marianie zapewniają, że pozostanie otwarte. Czynna będzie też kancelaria dla pielgrzymów i Biuro Obsługi Pielgrzyma, chociaż kancelaria parafialna w Licheniu zostanie zamknięta.

Msze św. będą odprawiane według dotychczasowych zasad przez księży z innych parafii mariańskich, którzy nie będą przebywać w domu zakonnym. Jedynie Adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice zostaje czasowo zawieszona.

el

3 2 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze