Letnia opieka w poznańskich przedszkolach. Wkrótce zapisy!

zdjęcie ilustracyjne fot. UMP

Połowa marca to czas rekrutacji do poznańskich przedszkoli – ale rodzice, których dzieci już chodzą do przedszkola, powinni pamiętać o tym, że wcześniej, bo od 7 marca, muszą złożyć wnioski potwierdzające chęć posyłania dziecka nadal do danej placówki i wpisać na dyżur wakacyjny.

Zanim rozpocznie się rekrutacja, dyrektorzy poszczególnych przedszkoli muszą wiedzieć, iloma wolnymi miejscami będą dysponować w kolejnym roku szkolnym – to dlatego rodzice i opiekunowie maluchów, które uczęszczają już do danej placówki, muszą potwierdzić, czy chcą do niej dalej posyłać dziecko czy nie. Mają na to czas od 7 do 11 marca. Deklaracje do wypełnienia można pobrać w przedszkolu i tam też należy ją złożyć.

W tym samym czasie można także zapisywać dzieci na letnie dyżury w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach. Nie zawsze będzie to ta placówka, do której na co dzień uczęszcza dziecko, choćby ze względu na planowane remonty, ale wniosek należy pozostawić w placówce, do której na co dzień uczęszcza dziecko. Wtedy przedszkole, jeśli planuje zamknięcie na wakacje, poinformuje, do której placówki w tym czasie będzie uczęszczać dziecko.

Natomiast w poniedziałek 14 marca rozpocznie się rekrutacja dla nowych dzieci. Wnioski będzie można składać przez 2 tygodnie – do 25 marca. Więcej informacji o tegorocznym naborze do przedszkoli można znaleźć na stronie internetowej miasta poświęconej naborowi do szkół i przedszkoli.

Harmonogram prace poszczególnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w czasie wakacji znajduje się na stronie miasta.

Źródło: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: