Zamek w Rydzynie fot. Zamek Rydzyna

Leszno: Zamek w Rydzynie prosi o pomoc!

Obiekt jest zamknięty od prawie dwóch miesięcy z powodu pandemii, więc nie zarabia. Dlatego wyemitował cegiełki, które może wykupić każdy, kto zechce wesprzeć placówkę.

Zamek opublikował apel z prośbą o wsparcie na swoim profilu społecznościowym.

“Brak możliwości prowadzenia działalności, odcina możliwości zarabiania pieniędzy potrzebnych na bieżące utrzymanie zabytku” – czytamy w nim. – “Dlatego zdecydowaliśmy się wyemitować cegiełki w cenie 30 zł, w ramach których chcemy prosić o wsparcie nas w tym trudnym okresie. Przy zakupie cegiełki każda z pierwszych 150 osób otrzyma bogaty kalendarz o zamku na rok 2021, pokazujący w każdym miesiącu inne zdjęcie sal i otoczenia”.

W normalnych czasach zamek można zwiedzać, działa w nim także hotel i restauracja, a dochody z tego wszystkiego pozwalają utrzymać obiekt. Teraz jednak i hotel, i restauracja są zamknięte z powodu pandemii i zamek nie zarabia. Rachunków jednak z tego powodu nie ubywa.

Cegiełki można nabywać w recepcji zamku. Są drukowane w formie kuponu i wydawane jako potwierdzenie przy wpłacie w recepcji. Można też opłacić cegiełkę na konto bankowe, wtedy jednak trzeba też wysłać maila na adres zamkowy: zamek@zamek-rydzyna.com.pl, z podaniem własnego adresu, aby zamek mógł wysłać kalendarz. Można także wysłać przelew, ale wtedy wpłacający, jeśli chce otrzymać kalendarz, będzie musiał opłacić także koszt dostarczenia mu przesyłki, co kosztuje 17 zł.

5 4 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze