Leszno: Wielkopolscy strażacy pojechali do Grecji. Pomogą w gaszeniu pożarów

wielkopolscy strażacy przed wyjazdem do Grecji fot. KG PSP
Dziś przekroczyli granicę węgiersko-serbską, a wczoraj zebrali się w Lesznie, by stamtąd wyruszyć na pomoc Grekom walczącym z rekordowymi pożarami. Do Grecji wyruszyło 65 wielkopolskich strażaków.

Strażacy pojechali z pełnym wyposażeniem: 21 wozów. Ale to nie tylko samochody ratowniczo-gaśnicze wyposażone w podstawowy sprzęt. To także samochody kwaternistrzowskie, operacyjne, dowodzenia i łączności z dodatkowym zapleczem technicznym i sprzętowym do działań nie tylko przy gaszeniu pożarów, ale i innych akcji ratowniczych. Dlatego jedzie całe zaplecze logistyczne – chodzi o to, by strażacy po przyjeździe na miejsce byli samodzielni i nie byli dla nikogo obciążeniem, a mogli od razu przystąpić do pracy, jak wyjaśniał wczoraj brygadier Tomasz Grelak, dowódca polskiego misji. W bardzo podobnym składzie wielkopolscy strażacy wyruszali dwa lata temu do gaszenia pożarów w Szwecji.

Dziś wczesnym rankiem strażacy przekroczyli granicę węgiersko-serbską, jak informuje KG PSP. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dotrą do Grecji dziś po południu.

Podziel się:

Ostatnio dodane: