sekundniki fot. UM Leszno

Leszno: W mieście powstaną sekundniki. Kierowcy są proszeni o zachowanie ostrożności!

Dziś rozpoczyna się montaż sekundników na drodze krajowej nr 12 w Lesznie. Pierwsze prace wykonywane będą na skrzyżowaniu tej drogi z ul. Grunwaldzką, a potem przesuwać się będą w kierunku wiaduktu im. Stefana “Grota” Roweckiego.

Jak informuje leszczyński magistrat, prace prowadzone będą z wysięgnika i wiązać się będą z miejscowymi utrudnieniami w ruchu. Wykonawca zadba o odpowiednie oznakowanie, a także koordynację ruchu podczas wykonywania robót, a kierowcy proszeni są o zachowanie ostrożności w miejscach prac.

Zadanie realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego, a urządzenia odmierzające czas pojawią się na wszystkich skrzyżowaniach DK12 z innymi ulicami: z ul. Leszczyńskich, Al. Jana Pawła II z ul. Dąbrowskiego, ul. Grunwaldzką i Al. Konstytucji 3 Maja. Jeśli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, to montaż sekundników na DK12 powinien zakończyć się do 24 października.

Z kolei pod koniec października rozpocznie się montaż sekundników na drodze wojewódzkiej nr 309 (dawana droga krajowa nr 5) i na skrzyżowaniu Al. Zygmunta Krasińskiego z ul. Karola Marcinkowskiego. To również zadanie zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Jego realizacja powinna zakończy się w pierwszej połowie listopada.

Źródło: UM Leszno

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze