Leszno: Trzy lata więzienia dla kierowcy porsche?

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Kierowca porsche, który najpierw w centrum Leszna spoliczkował kobietę, a następnie najprawdopodobniej próbował ją przejechać samochodem, zostanie doprowadzony do prokuratury.

O sprawie pisaliśmy już tutaj. W środku dnia, w centrum Leszna kierowca porsche panamera wyszedł z samochodu i spoliczkował kobietę, która przechodziła przejściem dla pieszych. Następnie wrócił do auta i chciał odjechać. Zdezorientowana kobieta rzuciła się na maskę jego samochodu, ale to dla kierowcy nie wydawało się być problemem.

Andrzej Borowiak, rzecznik poznańskiej policji, zamieścił film z wydarzenia na twitterze informując jednocześnie, że sprawa zostanie objęta postępowaniem z urzędu.

Obecnie, decyzją prokuratora, policjanci będą ustalali gdzie przebywa kierowca porsche. Następnie zostaną mu postawione zarzuty. Według wstępnych informacji postępowanie toczy się artykułu 191 kodeksu karnego.

Artykuł 191 kodeksu karnego
§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

W toku śledztwa i po przesłuchaniu świadków, kierowca może jednak usłyszeć jeszcze inne zarzuty.

Źródło: Głos Wielkopolski

Podziel się:

Ostatnio dodane: