Leszno: Sprawca wczorajszego wypadku był pod wpływem narkotyków

wypadek, Nowy Świat fot. policja
Kierowca, który spowodował wypadek w Nowym Świecie pod Lesznem, był po wpływem narkotyków, jak wykryła policja. W wypadku zginęło roczne dziecko.

Przypomnijmy: do wypadku doszło wczoraj wieczorem w miejscowości Nowy Świat pod Lesznem. Kierowca volkswagena golfa zjechał ze swojego pasa ruchu i czołowo zderzył się z autem, którym jechała kobieta z trzema synami. Najmłodszy, mający zaledwie rok chłopczyk, nie przeżył.

Drugie z dzieci, trzylatek, w ciężkim stanie został przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Poznaniu. Matka i najstarszy, pięcioletni chłopiec, zostali przewiezieni do szpitala w Lesznie. Sam sprawca praktycznie nie odniósł obrażeń.

Jak ustaliła policja, 33-letni sprawca wypadku nie miał prawa jazdy, bo zatrzymał je sąd. Okazało się też, że był pod wpływem narkotyków.

„Nasze testery wstępnie wykryły, że sprawca wczorajszego wypadku spod Leszna zażył wcześniej marihuanę i amfetaminę” – poinformował dziś Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy wielkopolskiej policji. – „Z prokuratorami przygotowujemy się do przesłuchania 33-latka”.

Szczegółowo ilość i jakość zażytych substancji psychoaktywnych wykażą badania laboratoryjne krwi, którą pobrano od zatrzymanego.

KWP

Podziel się:

Ostatnio dodane: