pociąg

Leszno: Samochód wjechał w jadący pociąg!

Zdarzenie miało miejsce na przejeździe kolejowym Między Włoszakowicami a Lesznem. Nikt nie ucierpiał, jednak na razie ta linia kolejowa jest zablokowana, a pociągi mają opóźnienia.

Wypadek miał miejsce około godziny 14.00. Na trasie już przed Lesznem samochód wjechał w pociąg Kolei Wielkopolskich relacji Wolsztyn-Leszno. Jak podkreślają służby PKP – wszystko to zdarzyło się na oznakowanym przejeździe kolejowym, na którym kierowca ma obowiązek zatrzymać się i sprawdzić, czy nie jedzie pociąg.

Ten kierowca najwidoczniej o tym zapomniał i w efekcie uderzył w bok jadącego pociągu. Na szczęście nikomu nic się nie stało, dużych uszkodzeń nie maja także ani pociąg, ani samochód. To dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów jeżdżących tą trasą; na tym odcinku jest ona jednotorowa i w przypadku poważnego uszkodzenia pociągu oznaczałoby to wyłączenie jej z ruchu na całe godziny. Ponieważ poważnego uszkodzenia nie było – jest szansa, że ruch zostanie szybko wznowiony.

PKP, el

Daj znać innym

1
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Kibicowski
Gość
Kibicowski

Dla ścisłości – między Włoszakowicami a Lesznem jadąc najkrótszą ,najlepszą i zarazem najszybszą trasą nie ma możliwości wjechania pod pociąg z prostej przyczyny – droga nie przecina linii kolejowej.Zdarzenie było w Krzycku Wielkim na lokalnej linii do Wolsztyna ,zresztą nie pierwszy na tym przejeździe łącznie ze śmiertelnymi.