policja fot. Sławek Wąchała

Leszno: Przebijali opony w samochodach. “Straty wyniosły blisko 20 tysięcy”

Trójka Gruzinów została zatrzymana przez policjantów z Leszna. Mężczyźni najpierw przebijali poszkodowanym opony, a następnie ich okradali.

Złodzieje wykazali się dużą kreatywnością. Najpierw obserwowali oni potencjalną ofiarę w drodze do bankomatu. W momencie kiedy ta wypłacała pieniądze, Gruzini przebijali mu oponę. Kierowca nieświadomy usterki ruszał dalej w drogę, ale kiedy tylko się orientował zatrzymywał samochód i albo próbował sam wymienić uszkodzonę oponę, albo dzwonił po pomoc. Zwykle w tej sytuacji nie zamykając samochodu. I właśnie ten moment wykorzystywali złodzieje, żeby okraść ofiarę.

Policjanci z Leszna, przy współpracy z kolegami z Kępna, zatrzymali trzy osoby w tej sprawie: 50-letniego oraz dwóch 41-letnich Gruzinów. Dwójka z nich już została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy.

– Śledczy zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na ogłoszenie podejrzanym sześciu zarzutów kradzieży powiązanych z uszkodzeniami mienia i włamań. W wyniku przestępstw pokrzywdzeni tracili pieniądze, dokumenty, telefony i przedmioty osobiste. Łączne straty wyniosły blisko 20 tysięcy złotych – tłumaczy Monika Żymełka z wielkopolskiej policji.

Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze