Leszno: Policjanci zatrzymali fałszywych funkcjonariuszy CBŚP

skradzione pieniądze fot. KPP Piła
31-letni mieszkaniec powiatu bielskiego i 41-letnia mieszkanka Leszna podając się za funkcjonariuszy CBŚP wyłudzili od 81-letniej kobiety 20 tysięcy złotych. Na szczęście zatrzymali ich leszczyńscy policjanci.

29 czerwca na numer telefonu stacjonarnego 81-letniej mieszkanki Leszna zadzwoniła kobieta przedstawiająca się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji. Kobieta poinformowała seniorkę, że policja prowadzi „tajną akcję” mającą na celu zatrzymanie oszustów. W celu zatrzymania przestępców niezbędna jest pomoc seniorki w działaniach służb. W trakcie dalszej rozmowy, 81-latka dowiedziała się, że musi pójść do banku, wypłacić pieniądze i czekać na dalsze dyspozycje. Osoba dzwoniąca poinformowała rozmówczynię, że w przypadku ewentualnego zainteresowania ze strony pracowników banku odnośnie celu wypłacanej gotówki ma powiedzieć, że kupuje nieruchomość.

Jeszcze tego samego dnia starsza pani wypłaciła w jednym z leszczyńskich banków pieniądze w kwocie 20 tysięcy złotych. Nazajutrz ponownie skontaktowała się z nią telefonicznie rzekoma policjantka, która poleciła seniorce pójść na pobliski, konkretnie wskazany, przystanek autobusowy i pozostawić pod ławką 20 tys. złotych, spakowane w reklamówkę. Leszczynianka dokładnie wykonała polecenia oszustów, ale w końcu zorientowała się, że została oszukana – i 1 lipca o wszystkim powiadomiła policję.

Dzień później kryminalni zatrzymali na terenie Leszna parę mającą związek z tym przestępstwem. To 31-letni mieszkaniec powiatu bielskiego i 41-letnia mieszkanka Leszna. Podejrzani usłyszeli zarzut popełnienia oszustwa na szkodę seniorki i wyłudzenia od niej zaoszczędzonych 20 tysięcy złotych. Mężczyzna w przeszłości był już notowany za identyczne przestępstwa.

4 lipca Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował obojga podejrzanych na okres 3 miesięcy. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.

KMP Leszno

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: