pieniadze do zabawy fot. kmp leszno

Leszno: Płacili za zakupy pieniędzmi… prezentowymi

Funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby, które płaciły w sklepach pieniędzmi… prezentowymi. Grozi im nawet do ośmiu lat pozbawienia wolności.

“Prezentowe” lub “dziecięce” – tych określeń używa się najczęściej w stosunku do banknotów przypominających prawdziwe, ale nie posiadających żadnej realnej wartości pieniężnej. Banknoty takie są opatrzone napisem “SOUVENIR”.

I to właśnie ich użyła jedna z mieszkanek Leszna do płacenia za zakupy. Dość szybko wyszło to na jaw, a policjantów zaalarmowała przedstawicielka jednego ze sklepów w dzielnicy Gronowo. – Z zawiadomienia wynikało, że w trakcie dwóch dni jedna z klientek pięciokrotnie wprowadziła w błąd ekspedientki sklepu, płacąc za zakupy banknotami o nominale 200 złotych łudząco podobnymi do prawdziwych pieniędzy, opatrzonych napisem “SOUVENIR”. Policjanci ustalili, że co prawda płatności w sklepie dokonywała jedna i ta sama osoba, ale na zewnątrz w samochodzie czekał na nią młody kierowca z pasażerką – tłumaczy Monika Żymełka z lokalnej policji.

Zatrzymane kobiety mają 27 i 36 lat. Towarzyszył im 21-letni mężczyzna. Już dzień po zatrzymaniu usłyszeli zarzut oszustw. Prokuratura zdecydowała o zastosowaniu wobec nich policyjnego dozoru oraz poręczeń majątkowych. Grozi im do ośmiu lat więzienia.

Dodaj komentarz

avatar