Leszno: Nowi zastępcy komendanta policji już oficjalnie na stanowiskach

Leszno - nowi zastępcy komendanta policji fot. policja
Inspektor Krzysztof Nowak, szef leszczyńskiej policji, ma nowych zastępców. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka powierzył pełnienie obowiązków I zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Sławomirowi Glapiakowi, natomiast zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie podinsp. Pawłowi Prałatowi.

W Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie 13 lipca odbyła się uroczysta zbiórka podczas której powierzono pełnienie obowiązków obu zastępcom.

Podinspektor Sławomir Glapiak nadzoruje pracę pionu prewencji, natomiast nowo powołany zastępca komendanta podinspektor Paweł Prałat będzie odpowiedzialny za pracę pionu kryminalnego. Ten pierwszy zastąpił na stanowisku podinspektora Szymona Sędzika, któremu z dniem 22 czerwca powierzono obowiązki zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Podinspektor Paweł Prałat jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę w policji rozpoczął w 1996 roku w Wydziale Kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, gdzie po przejściu różnych szczebli kariery, w 2015 roku awansował na stanowisko naczelnika wydziału.

Rozkazy personalne podpisał Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

KWP, el