Nowa biblioteka, UM Leszno

Leszno: Nowa biblioteka powstanie, ale bez przestrzeni multimedialnej

Drugi przetarg nie wyłonił wykonawcy nowego budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lesznie. Prezydent Łukasz Borowiak zdecydował się zatem nieco okroić zadanie – i ogłosić trzeci przetarg.

Wszyscy oferenci, którzy stanęli do dwóch przetargów, za wykonanie zadania żądali znacznie większych pieniędzy, niż miasto przeznaczyło na ten cel. Dlatego prezydent zdecydował się wyłączyć z oferty najdroższą część, czyli budowę przestrzeni multimedialnej biblioteki i dopiero wtedy ogłosić trzeci przetarg. Ma nadzieję – jak informuje Radio Poznań – że teraz będzie łatwiej znaleźć wykonawcę.

Prace przy budowie biblioteki miały się zacząć w tym roku, jednak wszystko wskazuje na to, że tak się nie stanie. Ale zdaniem prezydenta nie należy się obawiać, że biblioteka nie powstanie w terminie. 85 proc. pieniędzy na tę inwestycję pochodzi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a urzędu marszałkowski wydał zgodę na zakończenie budowy do czerwca 2022 roku. Całość inwestycji ma kosztować około 25 mln zł.

Radio Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze