Leszno: Nie zdążyli skosić trawy – to kosili śnieg. „Zima znów zaskoczyła”

koszenie śniegu fot. Przemysław Górzny

Całą Wielkopolskę zasypał śnieg – a na poboczu drogi wojewódzkiej nr 309 drogowcy… kosili trawę. I można byłoby to uznać za kiepski żart, gdyby nie zdjęcia dokumentujące to zjawisko.

Koszenie śniegu miało miejsce 5 grudnia, akurat podczas dość obfitych opadów śniegu. Sprawę nagłośnił leszczyński radny Przemysław Górzny, który sfotografował koszenie śniegu i zamieścił zdjęcia w mediach społecznościowych.
„Mogę dodać, że prace koszenia śniegu – trawy odbywały się przy drodze wojewódzkiej nr 309 w pobliżu stacji BP – Gmina Lipno” – poinformował radny portal TenPoznan.pl.

Radny nie był jedyną osobą, która zwróciła uwagę na koszenie śniegu. W odpowiedzi na pytania dziennikarzy portalu elka.pl Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który zarządza drogą nr 309 przyznał, że owszem, zlecił wykoszenie pobocza, ale to koszenie miało się odbyć na początku listopada. Firma, której to zlecono, 2 grudnia poinformowała o zakończeniu prac. Co więc działo się na poboczu 5 grudnia? Firma twierdzi, że nie wie, bo to nie byli jej pracownicy.

Nie wiadomo więc, kto i po co kosił śnieg, w dodatku w niedzielę. Jednak trudził się nadaremnie. WZDW nie zamierza odebrać tej pracy i zapłacić za nią, bo koszenie w śniegu nie ma sensu. Zresztą i tak naliczył firmie kary umowne za to, że nie wykonała pracy w terminie.

Źródło: Elka.pl