Leszno: Nauczyciele są przeciwko deklaracji dotyczącej LGBT

Podziel się!

Nauczyciele wyrazili swoje stanowisko w odpowiedzi na pomysł radnych PiSu, żeby zakazać organizacji w szkołach wydarzeń powiązanych z ruchem LGBT.

Na początku tygodnia radni Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali przygotowany projekt zakazujący organizowania w szkołach wydarzeń związanych z ruchem LGBT+. W deklaracji przygotowanej przez polityków zaznaczono, że żeby wydarzenie mogło zostać zorganizowane, to zgodę na to muszą wyrazić rodzice. Według radnych rodzice powinni mieć prawo wychowywać dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami. – To ma być deklaracja “prewencyjna” – powiedział jej autor Adam Kośmider, wiceprzewodniczący rady Leszna w rozmowie z Radiem Poznań.

Reklama

Teraz swoje stanowisko odnośnie pomysłu radnych PiSu przedstawili nauczyciele. – Jako osoby odpowiedzialne za kształcenie młodych Polaków pragniemy wyrazić swój zdecydowany sprzeciw wobec propozycji przyjęcia deklaracji Rady Miejskiej Leszna “Miasto wolne od ideologii LGBT”, która pojawiła się ostatnio w przestrzeni publicznej naszego miasta – czytamy w oświadczeniu.

Dalej nauczyciele są zdecydowanie bardziej bezwzględni wobec pomysłu PiSu: – Deklaracja ta stoi w jawnej sprzeczności z wartościami, których przestrzeganie każdy z nas ślubował… Jako nauczyciele sami potrafimy chronić siebie i swoich uczniów “przed nieprofesjonalnymi kryteriami działania” i nie są nam do tego potrzebne ideologiczne deklaracje Rady Miasta.

Reklama

Pod listem podpisało się 110 pedagogów z leszczyńskich szkół. Apelują oni o odrzucenie projektu PiSu. Politycy natomiast chcieliby przegłosować swój pomysł jeszcze w tym miesiącu.


Podziel się!

7
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Obserwator
Gość
Obserwator

Niech wezmą się za nauczanie i nie zajmują się czymś innym. W tej chwili prawdziwych pedagogów brak.
Jak im się nie podoba niech idą do innej pracy. Do firmy prywatnej.Nie mają pojęcia o prawdziwej pracy.
Przychodzą do pracy po wakacjach to są bardzo zmęczeni.Naukę zostawiają rodzicom lub uczą odpłatnie po godzinach. Oczywiście bez podatku na lewo.

Uzdrowienie z homoseksualizmu
Gość
Uzdrowienie z homoseksualizmu

Nie według radnych tylko według Konstytucji: “Rodzice powinni mieć prawo wychowywać dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami.”. Opłakane konsekwencje nachalnego promowania LGBT widzimy np w Kanadzie, gdzie społeczeństwo jest już sformatowane, po małżeństwach homo oraz adopcji przyszedł jeszcze drastyczniejszy postęp, mianowicie – tysiące dzieci często przy aprobacie rodziców – przechodzi nieodwracalne kuracje hormonalne i operacje zmiany płci. Dziecko nie może kupić alkoholu, ale może “zmienić” płeć. Należy dodać, że współczynnik samobójstw wśród homoseksualistów oraz osób trans w tolerancyjnych krajach (typu Dania, Norwegia) jest nawet 11 krotnie wyższy niż u heteronormatywnych.

Pol
Gość
Pol

Poziom samobójstw jest wyższy bo mimo wszystko nie sa to kraje wolne od homofobii to raz a dwa nikt nie zamierza do niczego zmuszać jakiekolwiek zajęcia maja sie odbywać za zgoda rodziców więc zakaz jest sprzeczny z konstytucją

123
Gość
123

Brawa dla radnych PiS choć i tak nie zdobędą mojego głosu. Ale takie inicjatywy są nam bardzo potrzebne.

Pol
Gość
Pol

Do czego sa potrzebne? Nikt do niczego nie zamierza zmuszać.

Żyrafa
Gość
Żyrafa

Myślałem że Społeczeństwo zrozumiało że polityka i politycy mogą tylko zepsuć .Zostawmy wychowanie dzieci rodzicom ,opiekunom i nauczycielom.Politycy chcieliby nasz dzieci ubrać w jednokolorowe koszule.A wiemy czym to pachnie.

Pozdrowienia z Gdańska
Gość
Pozdrowienia z Gdańska
Reklama