Reklama

Leszno: Nauczyciele są przeciwko deklaracji dotyczącej LGBT

Nauczyciele wyrazili swoje stanowisko w odpowiedzi na pomysł radnych PiSu, żeby zakazać organizacji w szkołach wydarzeń powiązanych z ruchem LGBT.

Na początku tygodnia radni Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali przygotowany projekt zakazujący organizowania w szkołach wydarzeń związanych z ruchem LGBT+. W deklaracji przygotowanej przez polityków zaznaczono, że żeby wydarzenie mogło zostać zorganizowane, to zgodę na to muszą wyrazić rodzice. Według radnych rodzice powinni mieć prawo wychowywać dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami. – To ma być deklaracja “prewencyjna” – powiedział jej autor Adam Kośmider, wiceprzewodniczący rady Leszna w rozmowie z Radiem Poznań.

Teraz swoje stanowisko odnośnie pomysłu radnych PiSu przedstawili nauczyciele. – Jako osoby odpowiedzialne za kształcenie młodych Polaków pragniemy wyrazić swój zdecydowany sprzeciw wobec propozycji przyjęcia deklaracji Rady Miejskiej Leszna “Miasto wolne od ideologii LGBT”, która pojawiła się ostatnio w przestrzeni publicznej naszego miasta – czytamy w oświadczeniu.

Dalej nauczyciele są zdecydowanie bardziej bezwzględni wobec pomysłu PiSu: – Deklaracja ta stoi w jawnej sprzeczności z wartościami, których przestrzeganie każdy z nas ślubował… Jako nauczyciele sami potrafimy chronić siebie i swoich uczniów “przed nieprofesjonalnymi kryteriami działania” i nie są nam do tego potrzebne ideologiczne deklaracje Rady Miasta.

Pod listem podpisało się 110 pedagogów z leszczyńskich szkół. Apelują oni o odrzucenie projektu PiSu. Politycy natomiast chcieliby przegłosować swój pomysł jeszcze w tym miesiącu.

6
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Obserwator
Gość
Obserwator

Niech wezmą się za nauczanie i nie zajmują się czymś innym. W tej chwili prawdziwych pedagogów brak.
Jak im się nie podoba niech idą do innej pracy. Do firmy prywatnej.Nie mają pojęcia o prawdziwej pracy.
Przychodzą do pracy po wakacjach to są bardzo zmęczeni.Naukę zostawiają rodzicom lub uczą odpłatnie po godzinach. Oczywiście bez podatku na lewo.

Uzdrowienie z homoseksualizmu
Gość
Uzdrowienie z homoseksualizmu

Nie według radnych tylko według Konstytucji: “Rodzice powinni mieć prawo wychowywać dziecko zgodnie z własnymi przekonaniami.”. Opłakane konsekwencje nachalnego promowania LGBT widzimy np w Kanadzie, gdzie społeczeństwo jest już sformatowane, po małżeństwach homo oraz adopcji przyszedł jeszcze drastyczniejszy postęp, mianowicie – tysiące dzieci często przy aprobacie rodziców – przechodzi nieodwracalne kuracje hormonalne i operacje zmiany płci. Dziecko nie może kupić alkoholu, ale może “zmienić” płeć. Należy dodać, że współczynnik samobójstw wśród homoseksualistów oraz osób trans w tolerancyjnych krajach (typu Dania, Norwegia) jest nawet 11 krotnie wyższy niż u heteronormatywnych.

Pol
Gość
Pol

Poziom samobójstw jest wyższy bo mimo wszystko nie sa to kraje wolne od homofobii to raz a dwa nikt nie zamierza do niczego zmuszać jakiekolwiek zajęcia maja sie odbywać za zgoda rodziców więc zakaz jest sprzeczny z konstytucją

123
Gość
123

Brawa dla radnych PiS choć i tak nie zdobędą mojego głosu. Ale takie inicjatywy są nam bardzo potrzebne.

Pol
Gość
Pol

Do czego sa potrzebne? Nikt do niczego nie zamierza zmuszać.