Akcja policja 3 fot. KWP

Leszno: Kolejne zatrzymania piratów drogowych

Tylko w tym roku policjanci z Leszna zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy przekroczyli prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. Wszyscy stracili prawa jazdy.

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami i niedostosowanie prędkości – to główne przyczyny zdarzeń drogowych na leszczyńskich drogach. Pośpiech, brawura, roztargnienie, skupianie uwagi kierujących na innych urządzeniach przyczynia się do niebezpiecznych, a często tragicznych sytuacji na drogach.

Tylko w tym roku policjanci leszczyńskiej drogówki byli na miejscu 23 wypadków drogowych i 165 kolizji, w których 29 osób zostało rannych. Aż 9 kierowców straciło prawa jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Ostatnimi z nich byli 32-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego i 65-letni mieszkaniec powiatu nowosolskiego, którzy wczoraj pędzili w terenie zabudowanym drogami naszego regionu. Kobieta kierowała lexusem na Al. Konstytucji 3 Maja w Lesznie z prędkością 124 km/h, gdzie dozwolona prędkość to 70 km/h, natomiast mężczyzna jechał toyotą w Garzynie z prędkością 102 km/h, przy ograniczeniu do 50 km/h. Obie osoby zostały ukarane mandatami karnymi.

– Jeżeli kierowcy, którym zatrzymano prawo jazdy na okres 3 miesięcy, będą nadal kierowali pojazdami pomimo braku uprawnień – wówczas okres zatrzymania dokumentu wydłuża się do 6 miesięcy – ostrzegają policjanci. – Natomiast już kolejne zatrzymanie bez prawa jazdy kończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar