kontrola fot. policja

Leszno: Kierowcy quada i audi Q7 stracili prawa jazdy

Quad jechał z prędkością 113, a audi – 125 km na godzinę, w terenie zabudowanym. Obaj kierowcy nie tylko stracili prawa jazdy, ale też dostali mandaty i po 10 punktów karnych.

113 km na godzinę – z taką prędkością poruszał się ulicą Starkowską w Boszkowie kierowca czterokołowego quada. Było to w sobotę, 25 kwietnia kiedy po godz. 16 policjanci ruchu drogowego zatrzymali 33-letniego mieszkańca gminy Przemęt pędzącego quadem z nadmierną prędkością. Przekroczył ją o 63 km na godzinę.

Dzień wcześniej, 24 kwietnia po godz. 11.00 w Garzynie na ul. Leszczyńskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę audi Q7, który w terenie zabudowanym, gdzie co kilkaset metrów znajdują się przejścia dla pieszych, pędził z prędkością 125 km na godzinę. Na tej drodze można jechać z prędkością do 50 km. 44-latek z Jarocina przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km na godzinę!

Obaj kierowcy zostali ukarani przez policjantów mandatami karnymi, na ich „konto” wpłynęło po 10 punktów karnych oraz stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

KWP, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze