policja fot. Sławek Wąchała

Leszno: Kierowcy porsche, który zaatakował pieszą, grozi 7 lat więzienia

Prokuratura postawiła Michałowi N., kierowcy porsche, który uderzył, a następnie próbował przejechać kobietę na przejściu dla pieszych, cztery zarzuty. Trzy związane z atakiem w Lesznie, jeden – z wymuszeniem. Tu śledztwo prowadzi prokuratura w Środzie Wielkopolskiej.

Przypomnijmy: pod koniec lipca w Lesznie 34-letni Michał N. zaatakował kobietę na przejściu dla pieszych. uderzył ją, a gdy zatoczyła się na maskę samochodu, wsiadł do auta i próbował ją przejechać, po czym uciekł. Całe zdarzenie nagrał monitoring.

Policja odnalazła Michała N., w hotelu w Andrychowie, gdzie się ukrywał przed organami ścigania. Bo jak się okazało, szukali go nie tylko policjanci z Leszna, ale i ze Środy Wielkopolskiej. Za usiłowanie wymuszenia zwrotu wierzytelności za pomocą gróźb karalnych. Michał N. jest podejrzany o to, że w 2018 roku dokonał rozboju i wymuszenia 100 tys. zł. Policja zaczęła go ścigać, gdy nie stawiał się na wezwania prokuratury.

Pierwszy zarzut postawiony Michałowi N. dotyczy właśnie sprawy ze Środy Wielkopolskiej, jak podaje “Głos Wielkopolski”. Pozostałe to znieważenie pokrzywdzonej, naruszenie czynności ciała poniżej 7 dni oraz narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i zmuszenia do określonego zachowania. Najpoważniejszym z tych przestępstw jest wymuszenie. Michał N. może zostać skazany nawet na 7,5 roku więzienia.

Sam oskarżony nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Wcześniej podczas śledztwa powiedział tylko policjantom, że kobieta na przejściu dla pieszych go sprowokowała, dlatego był wobec niej agresywny.

el

Dodaj komentarz

avatar