wypadek Leszno-Góra fot. KMP Leszno

Dwa samochody osobowe zderzyły się dziś około 10.00 rano na trasie koło Henrykowa. W jednym z nich jechał instruktor nauki jazdy z kursantem. Trzy osoby odniosły obrażenia w wypadku i musiały zostać przewiezione do szpitala.

Jak wynika z ustaleń leszczyńskiej policji, kobieta kierująca mazdą i jadąca od strony Leszna do Góry wpadła w poślizg, zjechała ze swojego pasa ruchu i zderzyła się czołowo z białą kią. To właśnie nią jechał instruktor jazdy i kursant, mający ostatnią jazdę przed egzaminem.

Wszyscy troje odnieśli obrażenia: kobieta ma uraz nogi, ranny jest instruktor, obrażenia odniósł także prowadzący samochód kursant. By wydostać go z samochodu, strażacy musieli wyciąć karoserię narzędziami hydraulicznymi, bo młody człowiek został zakleszczony w samochodzie.

Droga Leszno – Góra przez kilka godzin była zamknięta dla ruchu. Na miejscu pracowała policja ustalając przebieg wypadku.

„Jesienna aura, szybciej zapadający zmierzch, zmniejszona widoczność na drodze, śliskie nawierzchnie powodują niekorzystne warunki drogowe. Dlatego apelujemy do kierowców! Noga z gazu, większa koncentracja i ostrożność!” – ostrzegają leszczyńscy policjanci.

Źródło: KMP Leszno