Leśnicy zapraszają do lasu. Każdy może posadzić własne drzewo!

Las Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych fot. Nadleśnictwo Babki

Las Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych – w lesie o tej nazwie na terenie Nadleśnictwa Babki, chętni co jakiś czas mogą sadzić swoje własne drzewa. Kolejne sadzenie już 15 kwietnia.

Tak naprawdę Lasów Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych jest już kilka, bo Nadleśnictwo Babki organizuje akcję od kilku lat i zawsze cieszy się ona takim powodzeniem, że miejsca na drzewa bardzo szybko się kończą. Gdy tak się stanie, leśnicy wyszukują kolejne miejsce na las – i kolejnej wiosny sadzenie drzew nowożeńców lub okolicznościowych znów może się rozpocząć.

– Odwiedzają nas osoby, które chcą upamiętnić ważne dla siebie wydarzenia. Najczęściej jest nim zawarcie związku małżeńskiego, rocznica ślubu, narodziny dziecka ale także przeróżne spotkania okolicznościowe czy przyjacielskie. Wiele osób przyjeżdża po latach, by ponownie uczcić jubileusz, sadząc kolejne drzewo – informuje Robert Okińczyc, nadleśniczy Nadleśnictwa Babki. – „Las Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych” daje taką szansę. Cieszymy się, że możemy przyczynić się nie tylko do ekologicznej idei wspólnego sadzenia lasu ale przede wszystkim dajemy możliwość upamiętnienia ważnych wydarzeń w życiu każdego z nas. Zasadzone drzewa będą świadectwem ważnej daty i pozostaną symbolem dla następnych pokoleń.

Tym razem sadzenie drzew odbędzie się 15 kwietnia 2023 roku o godzinie 9.00 w Lesie Nowożeńców i Drzew Okolicznościowych na terenie leśnictwa Drapałka. Zgłoszenia chętnych można było składać przez stronę Nadleśnictwa Babki do 31 marca, ale leśnicy uspokajają, że kto nie zdążył – i tak może się zgłosić. Zostanie uwzględniony w kolejnym terminie sadzenia drzew, a szczegółowe informacje znajdzie na stronie.

Warto dodać, że pod drzewem można zakopać wiadomość dla przyszłych pokoleń, przy drzewku znajdzie się tabliczka informacyjna, a osoby, które posadziły drzewo, dostaną specjalny certyfikat z dokładną lokalizacją „swojego” drzewa. Leśnicy dostarczają drzewka do sadzenia bezpłatnie – trzeba zapłacić jedynie za okolicznościową tabliczkę.

Podziel się:

Ostatnio dodane: