Lech wygrywa ze Śląskiem. Johannsson trafia w debiucie

Lech Poznań-Benfica Lizbona fot. P. Szyszka Lech Poznań
Piłkarze Lecha Poznań pokonali na swoim boisku Śląsk Wrocław 1:0. Autorem bramki dla „Kolejorza” był Johannsson. Mimo cennego zwycięstwa sytuacja lechitów w tabeli ciągle nie wygląda dobrze.

Efektowna gra z przodu, wspaniałe zwycięstwa i mała przygoda w Europie. Tak wyglądał początek tego sezonu w wykonaniu piłkarzy Lecha Poznań. Podopieczni Dariusza Żurawia zaczęli nieźle, ale w pewnym momencie coś się zacięło… „Kolejorz” zakończył przygodę w europejskich pucharach w niezbyt dobrym stylu, a dodatkowo słabo radził sobie w ligowej tabeli.

Tłumaczenie? Ciężki terminarz, duża ilość spotkań, krótka ławka rezerwowych. Brzmiało rozsądnie – z tego też powodu przed przerwą zimową w Poznaniu nie było dużego niepokoju. W rundzie wiosennej Lech miał konsekwentnie punktować i gonić czołówkę.

Rzeczywistość okazała się natomiast brutalna. Lech od początku nowej rundy nie radził sobie zbyt dobrze i w konsekwencji bliżej niż do europejskich pucharów było mu do strefy spadkowej. „Kolejorz” został nawet przegoniony przez drugi zespół z Poznania – Wartę, mimo że w teorii to lechici mają znacznie większy potencjał. Oprócz słabych wyników w lidze doszły problemy w Pucharze Polski. Ze znacznie słabszym Radomiakiem Radom lechici wygrali, ale dopiero po rzutach karnych.

Z tych powodów przed meczem ze Śląskiem coraz częściej pojawiały się sygnały, że może to być mecz „o wszystko” dla Dariusza Żurawia, trenera poznańskiej drużyny. Goście z Wrocławia chociaż są zdecydowanie wyżej w tabeli niż „Kolejorz”, to „na papierze” lechici mają mocniejszy skład. Z tego też powodu mimo słabszych wyników w ostatnim czasie, uchodzili za faworyta tego starcia.

Mimo problemów z wytrzymaniem presji Lechowi udało się sięgnąć po trzy punkty. Zdecydowaną przewagę optyczną na bramkę zamienił Aron Johannsson, który ostatnio dołączył do „Kolejorza” i przy okazji swoim występem pokazał, że w piłkę grać potrafi.

Wygrana nieco poprawiła pozycję Lecha w tabeli, gdzie obecnie zajmuje 10 pozycję (9 straty do miejsca dającego możliwość walki o europejskie puchary, 14 do lidera tabeli). Sytuacja ta może nieco się jeszcze zmienić, ponieważ za plecami „Kolejorza” jest kilka zespołów (w tym poznańska Warta), które rozegrały o jedno spotkanie mniej.

Podziel się: