Lech Poznań zmierzy się z Wisłą Kraków. Kibice gości nie wejdą na stadion?

Lech - Śląsk fot. Wojtek Lesiewicz
Najbliższe starcie Lecha zostało zakwalifikowane jako „podwyższonego ryzyka”. Według policji istnieje możliwość „naruszenia porządku publicznego”.

Wniosek w sprawie zamknięcia sektora kibiców wraz z analizą stanu bezpieczeństwa przedstawił wojewodzie komendant wojewódzki policji w Poznaniu. – Z analiz przygotowanych przez policję wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo powtórzenia incydentów z wcześniejszych meczów Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Może to doprowadzić do zakłócenia bezpieczeństwa i porządku publicznego nie tylko na stadionie, ale i w mieście czy na szlakach komunikacyjnych. Przyjąłem stanowisko policji i uważam, że na pierwszym miejscu zawsze musimy stawiać bezpieczeństwo mieszkańców, dlatego w tym przypadku wszcząłem postępowanie w sprawie zamknięcia sektora gości – mówi wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Decyzja wojewody jest konsekwencją wniosku policji, która ostrzega, że „należy brać pod uwagę możliwość wystąpienia naruszeń porządku oraz ekscesów chuligańskich podczas przemieszczania się kibiców na i po meczu oraz w jego trakcie”.

mat. pras. / NA

Podziel się:

Ostatnio dodane: