Lech Poznań. Z klubu odchodzi kolejny piłkarz. Miał być gwiazdą

Lech - Cracovia fot. Wojtek Lesiewicz
Joao Amaral został wypożyczony na pół roku z Lecha Poznań do portugalskiego FC Paços de Ferreira. Powodem ma być sytuacja rodzinna pomocnika.

Amaral w niebiesko-białych barwach rozegrał 47 spotkań. Do Lecha trafił na życzenie Ivana Djurdevicia. Portugalczyk miał być zapowiedzią nowej polityki transferowej „Kolejorza” według której klub miał zacząć stawiać na jakość, a nie ilość. Udało się częściowo – Amaral i ściągnięty w tym samym czasie Pedro Tiba niewątpliwie wnieśli dużo do gry Lecha Poznań na początku swojej przygody. Ligi jednak nie przerastają umiejętnościami, a w przypadku Amarala zdarzało się nawet, że tracił miejsce w pierwszej „jedenastce” Lecha.

– Mam kłopoty osobiste związane z moją rodziną. Ponadto moja narzeczona jest w ciąży i w kwietniu będzie rodzić. Jest to dla mnie trudna sytuacja, bo nie potrafię utrzymać koncentracji, skupić się na grze, dawać z siebie wszystkiego dla klubu. A tego przecież chcę. Mam nadzieję że wszyscy zrozumieją, że muszę podjąć tę decyzję. Nie jest ona łatwa, jednak myślę, że w tym momencie jest najlepsza dla mnie, a także dla klubu. Nie jest to dobra sytuacja, gdy ma się zawodnika, który daje z siebie tylko 50 procent tego, co mógłby dać. Mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją, jak trudna jest dla mnie ta sytuacja i że czuję smutek. W tym momencie nie jestem skoncentrowany i bardzo mi trudno sobie z tym poradzić – tłumaczy przyczyny swojego (tymczasowego) odejścia Joao Amaral w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Paços de Ferreira jest obecnie siedemnastym klubem w portugalskiej ekstraklasie. Nie ma prawa do pierwokupu zawodnika, więc istnieje szansa, że Amaral do Poznania jeszcze wróci. – Chcę powiedzieć, że z pewnością po sześciu miesiącach wypożyczenia powrócę do Poznania i mam nadzieję, że będę wtedy w pełni skoncentrowany na tym, bym w najlepszy możliwy sposób mógł pomóc drużynie – zapowiada zawodnik.

Amaral jest drugim zawodnikiem Lecha, który w tym okienku transferowym opuszcza Poznań. Wcześniej klub z Bułgarskiej sprzedał Dawida Kurminowskiego. Jednocześnie „Kolejorz” jeszcze nikogo nie kupił.

Podziel się: