Lech Poznań z karą finansową. Kibice „Kolejorza” nie będą mogli wziąć udziału w meczu z Legią Warszawa

stadion Bułgarska fot. S. Wąchała

Komisja Ligi 23 marca wydała komunikat, w którym poinformowała, jakie kary nałożyła na Lecha Poznań i Widzew Łódź za zniszczenia na stadionie Widzewa, których dopuścili się w sektorze gości kibice Lecha i ŁKS Łódź.

„W związku z zachowaniem kibiców podczas meczu Widzew Łódź – Lech Poznań w 25. kolejce Ekstraklasy, na klub Lech Poznań nałożono karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych oraz zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy” – czytamy w komunikacie Komisji Ligi. – „Kibice Lecha nie będą mogli wziąć także udziału w jednym najbliższym meczu wyjazdowym swojego klubu na stadionie Widzewa. Ponadto klub będzie, zgodnie z odrębnymi przepisami, zobowiązany do pokrycia kosztów naprawy zniszczeń w sektorze gości. Na klub Widzew Łódź nałożono karę finansowa w wysokości 30 tysięcy złotych oraz zakaz udziału zorganizowanych grup kibiców gości w jednym najbliższym meczu Ekstraklasy. Kibice Widzewa nie pojada także na jedno najbliższe spotkanie z Lechem w Poznaniu”.

Nie wiadomo, jakie będą koszty remontu stadionu po dewastacji, bo szacowanie strat jeszcze trwa, ale może to być nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Kibice Lecha nie będą mogli także wziąć udziału w meczu z Legią Warszawa, który odbędzie się 16 kwietnia. Z kolei kibice Widzewa nie będą mogli zobaczyć na żywo wyjazdowego meczu z Cracovią 2 kwietnia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: