czwartek, 25 kwietnia, 2024

Lech Poznań wygrywa ze Stalą Mielec. Cenne zwycięstwo “Kolejorza”

Piłkarze poznańskiego Lecha pokonali na własnym stadionie Stal Mielec 3:1. Dzięki zwycięstwu “Kolejorz” jest pierwszy w tabeli.

Piłkarski sezon powoli dobiega końca, co oznacza, że nie ma już miejsca na pomyłki. Jeżeli Lech chce zostać mistrzem Polski to musi wygrywać i liczyć na potknięcie Rakowa Częstochowa, który przed tą kolejką miał i tyle samo punktów w tabeli i dodatkowo lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

“Kolejorz” swój mecz ze Stalą Mielec wygrał, dzięki czemu do meczu Rakowa jest liderem Ekstraklasy. Spotkanie dla poznaniaków zaczęło się źle – już od drugiej minuty niespodziewanie prowadzili goście. Sitek podał do Sterczyka, który z linii pola karnego uderzył tuż przy słupku. Bramkarz Lecha odprowadził tylko piłkę wzrokiem.

Na odpowiedź poznaniaków trzeba było czekać dziesięć minut. Tiba doskonale zagrał w pole karne Stali, Skóraś podał do Ishaka, ten “wystawił” piłkę Amaralowi, a Portugalczyk zdobył bramkę wyrównującą. Dwadzieścia minut później piłkarze Macieja Skorży już prowadzili – tym razem doskonałym prostopadłym podaniem do Rebocho popisał się Milić. Lewy obrońca Lecha dostrzegł w polu karnym Ishaka, a ten zdobył drugą bramkę dla “Kolejorza”.

Tuż po przerwie padła ostatnia bramka w tym spotkaniu. Po dośrodkowaniu Pedro Tiby, Mateusz Żyro skierował piłkę do własnej bramki. Poznaniacy mieli świetne sytuacje do podwyższenia prowadzenia (dwie poprzeczki Skórasia), piłkarze Stali również próbowali wyszarpać chociażby remis (dwa groźne strzały głową i nieuznana bramka). Dobry mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem “Kolejorza”.

Lech zajmuje obecnie pierwsze miejsce w tabeli. Żeby na nim pozostać Raków Częstochowa musi stracić punkty w spotkaniu z Górnikiem Łęczna (początek meczu o godz. 15).

Strona głównaSportLech Poznań wygrywa ze Stalą Mielec. Cenne zwycięstwo "Kolejorza"