Sprawdzanie zgód TCF
sobota, 20 kwietnia, 2024

Lech Poznań wygrywa z Radomiakiem. Cenne trzy punkty “Kolejorza”

Lech skromnie pokonał Radomiaka Radom 1:0. Jedyną bramkę w meczu zdobył w 12′ minucie Tsitaishvilli.

Po przerwie w rozgrywkach spowodowanej grą reprezentacji Lech Poznań grał z Legią Warszawa oraz Hapoelem Beer Sheva. W obu tych spotkaniach padły bezbramkowe remisy. W meczu z Radomiakiem, kibice liczyli, że lechici w końcu trafią do siatki rywala.

Długo nie musieli czekać. Już w 12′ minucie Tsitaishvilli wpadł w pole karne rywala i uderzył piłkę tuż przy słupku. “Kolejorz” prowadził i całkowicie kontrolował mecz, co jakiś czas stwarzając sobie kolejne okazje na zdobycie bramki.

Ze skutecznością jest jednak duży problem – Radomiak mógł zostać w Poznaniu rozbity, a zamiast tego do końca walczył o remis. Martwić kibiców mogą zwłaszcza dwie doskonałe i zmarnowane sytuacje – najpierw Sousa z dziesięciu metrów uderzył prosto w bramkarza, a chwilę później Marchwiński w sytuacji “sam na sam” nie potrafił trafić do siatki. Radomiak nieskuteczności lechitów nie wykorzystał – inni rywale mogą być bardziej bezwzględni.

Dzięki zwycięstwu “Kolejorz” jest szósty w tabeli i ma obecnie osiemnaście punktów (oraz jedno zaległe spotkanie). W kolejnej ligowej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze. Wcześniej lechitów czeka jeszcze starcie w Lidze Konferencji z Hapoelem Beer Sheva.

Strona głównaSportLech Poznań wygrywa z Radomiakiem. Cenne trzy punkty "Kolejorza"