poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Lech Poznań wygrywa bardzo ważny mecz. Dystans do lidera tabeli coraz mniejszy

Lech umocnił swoją pozycję w czołówce Ekstraklasy, odnosząc ważne zwycięstwo na wyjeździe nad Jagiellonią Białystok 1:2. Poznaniacy, zdobywając kluczowe trzy punkty, wspięli się na trzecią pozycję w ligowej tabeli, minimalizując dystans do lidera do zaledwie dwóch oczek.

Spotkanie w Białymstoku obfitowało w emocje, szczególnie po przerwie, kiedy to gospodarze zdołali odpowiedzieć na dwubramkową przewagę gości, co nadało rywalizacji dodatkowego napięcia. Mimo to, Lech Poznań zdołał utrzymać przewagę do końcowego gwizdka, zapewniając sobie cenne punkty w walce o mistrzostwo Polski.

Pierwsza połowa meczu układała się dla “Kolejorza” wyjątkowo pomyślnie, kiedy to udało im się wypracować dwubramkową przewagę (bramki Marchwińskiego i Szymczaka z rzutu karnego), co pozwoliło na kontrolę gry. Druga część gry wyglądała już inaczej. Jagiellonia przeszła do zdecydowanej ofensywy, która zaowocowała zdobyciem bramki i przywróceniem nadziei na korzystny wynik dla białostoczan. Ostatecznie jednak, mimo wzmożonych ataków gospodarzy, Lech Poznań obronił swoje prowadzenie, kończąc spotkanie z trzema punktami na swoim koncie.

Poznaniacy, po zmianie trenera zanotowali drugie zwycięstwo z rzędu i z pewnością będą dążyć do utrzymania formy w nadchodzących meczach (w kolejnej kolejce ligowej ze Śląskiem Wrocław, a chwilę później w Pucharze Polski z Pogonią Szczecin).

Strona głównaPoznańLech Poznań wygrywa bardzo ważny mecz. Dystans do lidera tabeli coraz mniejszy