Lech Poznań traci bramkę w końcówce. Tylko remis w Warszawie!

fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Na brak emocji w meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa nikt nie mógł narzekać. „Kolejorz” przegrywał, następnie wyszedł na prowadzenie, a w końcówce meczu stracił bramkę i ostatecznie tylko zremisował w Warszawie.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy i to oni po niej prowadzili. Pierwszą bramkę w spotkaniu zdobył Pehhart, który wykorzystał świetne podanie wzdłuż bramki od Wszołka. Przy tym trafieniu warto też docenić Josue, który wcześniej chwilę wcześniej doskonałym prostopadłym podaniem „uruchomił” Wszołka.

Spotkanie wyrównało się dopiero w końcówce pierwszej połowy, ale od początku drugiej na boisku zaczęli dominować poznaniacy. Tuż po przerwie do remisu doprowadził Sousa, który po zamieszaniu w polu karnym wpakował piłkę do bramki. Dwadzieścia minut później Sousa wyprowadził „Kolejorza” na prowadzenie – tym razem pomocnik doskonale obrócił się z piłą w polu karnym i uderzył nie do obrony.

Lech miał szansę na podwyższenie prowadzenia (a raz nawet mu się to udało, ale bramka nie została uznana), ale ostatecznie to gospodarze strzelili ostatnią bramkę w spotkaniu. Jej autorem był Wszołek, który wykorzystał podanie wzdłuż bramki od Rosołka.

Remis nie zadowala żadnego z zespołów – Legia Warszawa traci już do Rakowa Częstochowa osiem punktów, a przewaga Lecha Poznań w tabeli nad Pogonią Szczecin wynosi tylko jeden punkt. W kolejnym ligowym spotkaniu lechici zmierzą się na wyjeździe z Radomiakiem Radom.

Podziel się:

Ostatnio dodane: