Lech Poznań. Ramirez na testach medycznych. Przyjdzie jeszcze dwóch zawodników?

Dani Ramirez fot. Przemysław Szyszka Lech Poznan
Wszystko wskazuje, że Dani Ramirez będzie pierwszym piłkarzem, który zimą faktycznie trafi do Poznania. Zarząd klubu zapowiada, że to nie koniec…

Wspomniany Ramirez przechodzi obecnie w klubie testy medyczne. Jego transfer nie jest specjalną niespodzianką, pisaliśmy już o tym kilkukrotnie. W Lechu ma on zastąpić Darko Jevticia, który dość niespodziewanie postanowił kontynuować swoją przygodę piłkarską w innym kraju. Na papierze transfer wygląda nieźle. Ramirez pokazał wysokie piłkarskie umiejętności w barwach ŁKS Łódź i daje to nadzieję, że w „Kolejorzu” będzie wyróżniającą się postacią.

Oprócz Hiszpana władze Lecha ściągnęły w tym okienku transferowym jeszcze Czerwińskiego, który występuje na prawej obronie. Przy Bułgarskiej natomiast zamelduje on się dopiero w lipcu, chociaż poznański klub stara się jak może, żeby wykupić go już teraz. Nic dziwnego – wobec kontuzji Roberta Gumnego, zespół potrzebuje zastępstwa natychmiast. Prezes Zagłębia Lubin, w którym Czerwiński obecnie występuje, wydaje się natomiast wyjątkowo zdeterminowany, żeby swojego zawodnika w zespole zatrzymać.

W dzisiejszej rozmowie z „Głosem Wielkopolskim” Karol Klimczak, prezes Lecha Poznań, wspomniał, że klub może zasilić jeszcze dwóch piłkarzy. Napastnik oraz w przypadku porażki ze sprowadzeniem Czerwińskiego, prawy obrońca. Atak „Kolejorza” według nieoficjalnych informacji Super Expressu miałby zasilić kolejny Hiszpan – 30-letni Cristian Lopez Santamaria. Zawodnik sporo się nazwiedział w swojej piłkarskiej karierze, a ostatni grał w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Plotki o jego możliwym angażu uwiarygadnia to, że jest obecnie bez klubu i można go ściągnąć za darmo.

Podziel się: