Lech Poznań poznał rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Poznaniacy nie mieli szczęścia

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Pierwszym rywalem Lecha Poznań w eliminacjach do Ligi Mistrzów będzie Karabach Agdam z Azerbejdżanu. Jest to zła wiadomość dla klubu z dwóch powodów: to prawdopodobnie najsilniejszy rywal na jakiego „Kolejorz” mógł trafić w tej rundzie eliminacji, a dodatkowo poznaniaków czeka cała logistyka związana z wyprawą do Azerbejdżanu.

Po zdobyciu mistrzostwa Polski Lech Poznań jest zespołem, który będzie reprezentował w tym roku nasz kraj w eliminacjach Ligi Mistrzów. Jeszcze przed losowaniem wiadomo było, że „Kolejorz” trafi na jeden z następujących zespołów: Karabach Agdam; Sheriff Tyraspol; Slovan Bratysława; Lincoln Red Imps FC (zespół z Gibraltaru); Shamrock Rovers FC.

Niestety, zespołem z którym będzie się mierzył Lech Poznań jest Karabach Agdam. Mistrz Azerbejdżanu jest rywalem wymagającym sportowo (nie tak dawno występował w fazie grupowej Ligi Mistrzów), a dodatkowo problemem będzie sama logistyka związana z meczem.

Pierwsze spotkanie zostanie rozegrany w Poznaniu 5 lub 6 lipca. Rewanż lechici rozegrają na wyjeździe dwa tygodnie później. I tutaj pojawią się problemy… Poznaniaków czeka bardzo daleka podróż, a następnie gra w bardzo wysokim upale.

Podziel się: