Lech Poznań odpada z Pucharu Polski po domowej porażce z Górnikiem Zabrze

Lech Poznań zakończył swój udział w Pucharze Polski, przegrywając u siebie ćwierćfinałowy mecz z Górnikiem Zabrze 0:1. Decydującego gola w pierwszej połowie zdobył Sadilek, a gospodarze nie wykorzystali nawet rzutu karnego i chwilowej przewagi liczebnej.

Kluczowe momenty spotkania

Mimo gry przed własną publicznością, Lech nie zdołał narzucić swojego tempa. Oba zespoły stworzyły niewiele klarownych sytuacji bramkowych. Przełom nastąpił w 41. minucie, gdy po akcji z prawej strony Sadilek pokierował piłkę do siatki, dając Górnikowi prowadzenie.

Niewykorzystana szansa Lecha

Sytuacja gospodarzy wydawała się poprawiać w 77. minucie, gdy po drugiej żółtej kartce dla Khlana Górnik został zmuszony do gry w dziesiątkę. Lech otrzymał również rzut karny, lecz wykonanie Joela Perreiry było niecelne. Przewaga jednego zawodnika nie przełożyła się na skuteczność drużyny z Poznania.

Co dalej z drużynami?

Po wyeliminowaniu z krajowego pucharu, Lech Poznań skupi się teraz na rozgrywkach ligowych oraz w Lidze Konferencji. Już w najbliższą sobotę Kolejorz zmierzy się z Widzewem Łódź. Górnik Zabrze awansował do półfinału Pucharu Polski i będzie walczył o miejsce w wielkim finale.

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWielkopolskaPoznańLech Poznań odpada z Pucharu Polski po domowej porażce z Górnikiem Zabrze