Lech Poznań zakończył swój udział w Pucharze Polski, przegrywając u siebie ćwierćfinałowy mecz z Górnikiem Zabrze 0:1. Decydującego gola w pierwszej połowie zdobył Sadilek, a gospodarze nie wykorzystali nawet rzutu karnego i chwilowej przewagi liczebnej.
Kluczowe momenty spotkania
Mimo gry przed własną publicznością, Lech nie zdołał narzucić swojego tempa. Oba zespoły stworzyły niewiele klarownych sytuacji bramkowych. Przełom nastąpił w 41. minucie, gdy po akcji z prawej strony Sadilek pokierował piłkę do siatki, dając Górnikowi prowadzenie.
Niewykorzystana szansa Lecha
Sytuacja gospodarzy wydawała się poprawiać w 77. minucie, gdy po drugiej żółtej kartce dla Khlana Górnik został zmuszony do gry w dziesiątkę. Lech otrzymał również rzut karny, lecz wykonanie Joela Perreiry było niecelne. Przewaga jednego zawodnika nie przełożyła się na skuteczność drużyny z Poznania.
Co dalej z drużynami?
Po wyeliminowaniu z krajowego pucharu, Lech Poznań skupi się teraz na rozgrywkach ligowych oraz w Lidze Konferencji. Już w najbliższą sobotę Kolejorz zmierzy się z Widzewem Łódź. Górnik Zabrze awansował do półfinału Pucharu Polski i będzie walczył o miejsce w wielkim finale.