Lech Poznań ma nową koszulkę. Z okazji stulecia klubu

Koszulka na stulecie Lecha Poznań fot. lechpoznan.pl

Do sprzedaży trafia właśnie wyjątkowa koszulka retro Lecha Poznań. Wyjątkowa z dwóch powodów. Po pierwsze, powstała na setne urodziny Kolejorza, które będziemy świętować 19 marca 2022. A po drugie, wyprodukowane zostały tylko 1922 sztuki.

Każdy kibic, który zdecyduje się na zakup, będzie mógł nosić ją z dumą, pamiętając o pokoleniach piłkarzy, którzy na boisku walczyli na chwałę niebiesko-białych barw, a także kibicach, trzymających przez lata kciuki za Poznańską Lokomotywę. Każda koszulka z zaledwie 1922 – to oczywiście wprost nawiązuje do roku, w którym najpopularniejszy i najbardziej utytułowany klub w Wielkopolsce został oficjalnie zarejestrowany – będzie zapakowana w specjalnie zaprojektowane eleganckie pudełko, a w środku znajdzie się certyfikat oryginalności z dedykowanym numerem od 0001 do 1922.

„Koszulce retro nadaliśmy historyczny sznyt” – informuje Lech Poznań. – „Przy jej tworzeniu połączyliśmy wzory z dwóch ważnych okresów w dziejach klubu. Jasnoniebieski kolor, kołnierzyk, a także biały poziomy pas na klatce piersiowej to odniesienie do początku lat 70., kiedy Kolejorz wracał do ekstraklasy, a jego mecze budziły gigantyczne zainteresowanie. Frekwencja potrafiła wówczas oscylować wokół 60 tysięcy! Z kolei ułożony z liter napis LECH to nawiązanie do pierwszego mistrzostwa Polski (1983) oraz wygranej nad mistrzem Hiszpanii, Athletic Bilbao w Pucharze Europy Mistrzów Krajowych. To jedyny moment w historii, kiedy nazwa klubu została tak wyeksponowana na meczowych strojach. Nowe koszulki to świetna pamiątka związana ze stuleciem Lecha, którego korzenie sięgają początku lat 20. XX wieku, ale formalnie został zarejestrowany 19 marca 1922 roku. Dokładnie w setne urodziny zagramy mecz ligowy z Jagiellonią Białystok i piłkarze niebiesko-białych zagrają tego dnia w trykotach retro”.

Warto zaznaczyć, że koszulki, które dostarczył sponsor techniczny Lecha, firma Macron, zostały wyprodukowane z tzw. eco-softlock, czyli tkaniny wykonanej w 100 proc. z przetworzonego plastiku i posiadającej certyfikat Global Recycled Standard. Przy produkcji wykorzystano M Performance System, który ułatwia odprowadzanie nadmiaru ciepła i wilgoci z powierzchni trykotów. Dzięki temu systemowi trykot zapewnia dobrą oddychalność, co jest bardzo ważne przy dużym wysiłku fizycznym. Dopasowany krój gwarantuje wygodę i komfort podczas gry.

Wyjątkowe koszulki retro trafiły właśnie do sprzedaży i kosztują 379 złotych. Możliwe jest dodatkowo wykonanie personalizacji, a można je znaleźć we wszystkich naszych punktach sprzedaży oraz w e-sklepie.

Źródło: Lech Poznań