Alan Czerwiński fot. Lech Poznań Przemysław Szyszka

Lech Poznań: Alan Czerwiński pierwszym wzmocnieniem. “Pokażę swoją wartość”

Alan Czerwiński jest pierwszym piłkarzem z którym szefowie Lecha Poznań dogadali się w tym okienku transferowym. Obrońca dołączy do zespołu dopiero w lipcu.

Czerwiński ma 26 lat. Z “Kolejorzem” zwiąże się umową na trzy lata. Obecnie występuje na prawej obronie w Zagłębiu Lubin i od dłuższego czasu jest wyróżniającym się graczem naszej ligi. Piłkarzowi w czerwcu kończy się kontrakt z “Miedziowymi” i do Lecha będzie mógł przejść za darmo. Ze względu na obecne problemy poznańskiego zespołu z obsadzeniem prawej strony defensywy, niewykluczone, że do transferu dojdzie już zimą.

– O moim wyborze zdecydowała głównie determinacja Lecha, żeby mnie pozyskać oraz chęć walki o najwyższe cele w Polsce. Jak już dołączę do zespołu, to moim celem będzie oczywiście jak najszybsza walka o wyjściową jedenastkę. Wtedy pokażę swoją wartość i w pełni zaprezentuję się kibicom – mówi 26-letni obrońca.

Alan Czerwiński występuję w Zagłębiu Lubin od 2017 roku. W tym czasie rozegrał 72 mecze na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Alana Czerwińskiego – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa. – Przede wszystkim bardzo dobrze zna realia ekstraklasy, jest podstawowym zawodnikiem Zagłębia Lubin i jednym z wyróżniających się polskich graczy na swojej pozycji. Posiada bardzo dobre parametry motoryczne, aktywnie włącza się też do gry ofensywnej i pasuje w tym elemencie do naszego stylu gry. W opinii trenerów, którzy pracowali z nim w przeszłości, Czerwiński jest typem zawodnika pracowitego i jest w pełni zaangażowany w swoje zadania boiskowe – dodaje.

mat. pras. / as fot. Lech Poznań / Przemysław Szyszka

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze