Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem

„Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Ta sentencja Jana Zamoyskiego jest hasłem kolejnego Łańcucha Światła z Wykrzyknikiem. Łańcuch rozpocznie się 11 kwietnia o 20.00 tradycyjnie na placu Wolności.

Nieprzypadkowo to słowa Jana Zamoyskiejgo patronują Łańcuchowi Światła. Odbywa się on bowiem tym razem z Wykrzyknikiem, jako wyraz poparcia dla strajkujących nauczycieli. „Łączymy siły, by wyrazić swoją solidarność z protestującymi nauczycielkami, nauczycielami, oraz pracownikami oświaty!” – zapraszają wszystkich chętnych organizatorzy akcji.

Akcja ma charakter obywatelski, więc politycy mogą się pojawić na niej jedynie prywatnie, a emblematy partyjne tym razem zostawić w domach. Mile widziane są natomiast flagi Polski, Unii Europejskiej oraz transparenty, które dotyczą tematu edukacji i wyrażają solidarność z protestującymi. Wszyscy proszeni są też o zabranie latarek i lampek, by zrobić nimi największy wykrzyknik w Polsce.

Przemawiać będą nauczyciele i uczniowie – oczywiście bez używania mowy pogardy i nienawiści.

Akcja zakończy się około godziny 21.00. Chętni będą mogli jedna wcześniej, bo o godzinie 19.00, spotkać się z sędzią Bartłomiejem Przymusińskim na spotkaniu zorganizowanym przez stowarzyszenie Iustitia Oddział Wielkopolski i Łańcuch Światła Poznań w ramach cyklu „Prawo Warte Poznania”.

To seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem. Bartłomiej Przymusiński jest jednym z inicjatorów Łańcucha Światła, sędzią z wieloletnim stażem, pełni też funkcję rzecznika prasowego Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Od wielu lat angażuje się w liczne akcje propagujące świadomość prawną, np. Rozprawa Wilka, Sędziowie na Pol’and’Rock, “Prawo warte Poznania”. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a w trakcie spotkania publiczność może zadawać pytania.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Fundacji Malta przy ul. Ratajczaka 44.

Mat. pras., el

Podziel się: