Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem 2

Łańcuch Światła z Wykrzyknikiem
Po raz drugi popznaniacy będą wspierać strakujących nauczyciceli na placu Wolności. Wszyscy, którzy chcą okazać poparcie dla strajku i reformy oświaty – powinni stawić się o godzinie 20.00.

Mottem akcji, tak samo jak poprzedniej, są słowa Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie”. Organizatorzy – Solidarni Uczniowie, Protest z Wykrzyknikiem i Łańcuch Światła Poznań – po raz kolejny proszą poznaniaków o przyjście na plac i połączenie sił, by wyrazić solidarność z protestującymi nauczycielkami, nauczycielami, oraz pracownikami oświaty.

Będzie to 19. poznański Łańcuch Światła, a drugi z Wykrzyknikiem, symbolizującym wsparcie dla nauczycieli. Organizatorzy przypominają, że akcja ma charakter obywatelski, więc politycy są mile widziani jako goście akcji, ale swoje emblematy partyjne powinni zostawić w domu. Jak najwięcej natomiast powinno być transparentów, które dotyczą tematu edukacji i wyrażają solidarność z protestującymi.

Głos podczas demonstracji zabierają nauczyciele oraz uczniowie pamiętając o tym, by nie używać mowy pogardy. Wszyscy obecni proszeni są o zabranie latarek i lamp, by wyrazić jasno swój przekaz. Na zakończenie ponownie zostanie zatańczony polonez, chociaż w nieco innej konfiguracji. Za pierwszym razem okazało się, że na spontaniczne tańczenie przy tylu uczestnikach na placu jest po prostu za mało miejsca. Tym razem organizatorzy planują lepszą koordynację tańczących.

Wydarzenie potrwa do 21.00.

el, fot. Karolina Adamska

Podziel się: