Laboratorium twórcze w Polskim Teatrze Tańca

Polski Teatr Tańca PTT ul. Taczaka fot. Sławek Wąchała
23 i 24 lipca odbywają się warsztaty Gaga/people, otwarte dla każdego, bez konieczności posiadania jakiegokolwiek doświadczenia tanecznego czy ruchowego (powyżej 16 roku życia). Zajęcia poprowadzi Gosia Mielech.

Laboratoria Twórcze: tańczyMY na Taczaka! to cykl letnich warsztatów, będących wakacyjną podróżą przez różne formy ruchu oraz autorskie techniki pracy z ciałem, dopełniony prezentacjami spektakli gościnnych, organizowanych w ramach Polskiej Sieci Tańca.

Gaga to język ruchu opracowywany wiele lat przez Ohada Naharina, stosowany w codziennym treningu i praktyce tanecznej Batsheva Dance Company. Nauczyciele prowadzą uczestników poprzez serię wskazówek do ruchu, są one zaprojektowane jako ciągły proces. Zamiast powtarzać czyjś ruch, uczestnik aktywnie eksploruje zadania, odkrywając własne interpretacje informacji i wykonania ruchu. Zajęcia Gaga/people oferują twórczą strukturę, która pozwala nawiązać kontakt z własnym ciałem i wyobraźnią, wzmocnić świadomość ciała, poprawić elastyczność i pewność siebie, a także doświadczać przyjemności ruchu w przyjaznej, inkluzywnej atmosferze.

Warszat odbędzie się 23 lipca o godz. 18.00 lub 24 lipca o godzinie 12.00. Koszt udziału w zajęciach: 30 zł. Bilety dostępne są za pośrednictwem serwisu: bilety24.pl.

Gosia Mielech to tancerka, choreografka, certyfikowana nauczycielka GaGa, pedgagożka tańca, założycielka projektu artystycznego DanceLab. Jest absolwentką Ogólnokształcącej
Szkoły Baletowej w Poznaniu. W latach 2007-2012 była solistką w Polskim Teatrze Tańca. Związana jest z DanceLab – projektem artystycznym, który założyła w 2012 roku. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: „FearLess”, „Sababa”, „NILREB”, „Anonymous”, „I’mperfect”.

Gosia Mielech prezentuje swoje spektakle, uczy repertuaru DanceLab oraz prowadzi warsztaty z GAGA w Polsce i na świecie, w Nowej Zelandii, Niemczech, Szwecji, Norwegii, Polsce, Szkocji, Francji, Austrii, Indiach, Singapurze, Tajlandii czy Izraelu. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu, przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

24 lipca o godz. 20.00 w siedzibie PTT przy ul. Taczaka 8 artystka zaprezentuje solo pt. „FearLess”, w swojej choreografii i wykonaniu, zakwalifikowane do Polskiej Sieci Tańca w sezonie 2020/2021. Główną inspiracją do powstania spektaklu była powieść Franka Herberta pt. „Diuna” oraz jej filmowa adaptacja w reżyserii Davida Lyncha o tym samym tytule. Popkulturowe odwołania do postaci nieustraszonych superbohaterów, spektakularne animowanie rekwizytu, hipnotyczna muzyka autorstwa Anny Sudy i An on Bast, a przede wszystkim koncepcja i mistrzowskie wykonanie Gosi Mielech budują spektakl będący podróżą w głąb wyobrażeń o strachu – pierwotnej emocji, która prowokuje destrukcję, ale także umożliwia przetrwanie.

Bilety w cenach: 50 zł (bilet normalny) i 25 zł (bilet ulgowy) można kupić w serwisie bilety24.pl.

PTT

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: